Цікаві місця Харківщини: Докучаєвський ставок та дендрологічний парк Аграрного університету

Дендрологічний парк

На території учбового містечка одного з найстаріших університетів Харківщини, Національного Університету ім. В.В. Докучаєва, знаходиться дендрологічний парк, який має статус заповідної зони. Днями мені вдалося насолодитися його осінніми барвами й різноманіттям флори.

Як видно із таблички територія парку досить велика, тому дуже зручно здійснювати прогулянку, зокрема, й на велосипеді. Вхід у дендропарк абсолютно вільний. Виняток складають лише деякі закриті ділянки з господарськими будівлями та розсадниками.

Парк було висаджено на добровільних засадах співробітниками та студентами університету (тоді ще Сільськогосподарської Академії) на початку 70-х років минулого століття. Це не просто хаотичні насадження різних порід дерев та кущів, а чітко продуманий, зважений та реалізований дендроплан, з зонами за видами, з тематичними алеями, розаріями та розсадниками рідкісних рослин.

Дендрологічний парк ХНАУ

Оскільки ми були тут уперше і було це вже 1-е листопада, нам не вдалося побачити буйних фарб квітучих рослин та зелених крон дерев, але осіння природа має свій неповторний шарм.

Дендрологічний парк ХНАУ

Також на території університету знаходиться озеро, яке в народі називають “Докучаєвський ставок”.

Докучаєвський ставокБіля озера дуже тихо, ми не зустріли там жодної людини. Чудове місце для спокійного відпочинку на природі та, судячи з кількості рибальських сиж, для риболовлі.

Докучаєвський ставок

Розташовані дендропарк та ставок за межами міста у напрямку Рогані. Точна адреса – Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ. Дуже легко туди дістатися навіть за допомогою громадського транспорту: спочатку до ст. метро Пролетарська, потім до кінцевої зупинки на маршрутці №200.

Якщо ви, як і я, полюбляєте відвідувати нові місця та відпочивати на природі, обов’язково завітайте до нашої місцевої пам’ятки.