Книга Марі Карачіної “Never Stop”

Напевно у вас теж таке було, коли береш у руки нову книгу і розумієш – це саме те, що тобі потрібно було прочитати в цей момент життя. Так склалися мої стосунки з абсолютно новим для мене жанром – таким собі життєвим non-fiction про спорт, який закликає ніколи не зупинятися.

З цим автором-дебютантом я раніше не була знайома ні в яких онлайн і офлайн вимірах. Одного разу я побачила пост однієї цікавої дівчини, на яку я давно підписана в Facebook. Вона написала про те, як пройшли її вечір і ніч в обіймах з книгою Марі Карачиної. Як вона ридала мало не над кожною сторінкою, про те, як сильно ця книга виявилася співзвучною з її внутрішнім світом.

Прочитавши анотацію, я несподівано для себе вирішила, що мені терміново потрібна ця книжкова новинка. Хоча де я, а де професійний біг! Я не часто роблю такі спонтанні покупки, але з цією не прогадала.

Уже з перших сторінок я жадібно ковтала абзац за абзацем. Мені сотні разів хотілося прокричати вголос: “Так! Як же ти права, Марі!”. У кожному розділі були десятки моментів, коли наверталися сльози. Мене не покидало відчуття, що читаю те, що я сама написала, якби могла так круто писати.

Якщо пробігтися очима по змісту, то може здатися, що ця книга про біг і про марафони. Але хоча ця тема і лежить в основі книги, сама оповідь про любов до життя, про вміння бути чесним із самим собою, про внутрішню силу, про подолання своїх страхів.

Марі Карачина – це не просто тренер з бігу. Це одна з небагатьох дівчат, яка поставила собі за мету пробігти всі шість світових majors марафонів. Три з них вона вже успішно пробігла. Це не рахуючи десятків інших марафонів в різних країнах і тисяч кілометрів в Україні. У книзі вона виклала весь свій життєвий шлях бігуна і свою життєва філософію в дивовижно талановитому тексті. Її книга про те, як колись несподівано для себе Марі знайшла в бігу свою пристрасть і нарешті “відчула себе живою”.

Мені пощастило потрапити на презентацію книги “Never Stop” у Харкові. Тоді в одному з найбільших коворкінгів міста зібрався чималий натовп абсолютно різних за віком і за родом діяльності людей. Я не знала, що конкретно на мене чекає на цій презентації, але потім у зал увійшла Марі. Довгі м’язисті ноги в коротких шортах, впевнений погляд на красивому молодому обличчі. Від неї віяло якоюсь силою і спокоєм. Про таких кажуть – “людина зі стрижнем”. Так ось в її книзі чорним по білому написано звідки береться цей горезвісний стрижень. Розповідає вона так само душевно і цікаво, як і пише. Я слухала її з посмішкою на всі зуби і мені так не хотілося, щоб вона припиняла говорити. Такі люди мене настільки надихають, що хочеться бігти і тут же втілювати свої найзаповітніші мрії:

Ми шукаємо свободу, але забуваємо відкрити свій розум. Ми хочемо забути про межі, але не дозволяємо собі бути бездумними. Ми хочемо рухатися в правильному напрямку, але боїмося більше приймати. Так, ми залежимо від законів, від споживчого суспільства, але ми можемо вибирати, що купувати – речі або спогади і враження. Будьте справжніми. Залишайтеся сміливими. Все, що вам потрібно, у вас вже є – просто використовуйте це.

Книга добре структурована. Спортивні події, в яких брала участь Марі, філігранно переплітаються з її міркуваннями про життя. Фотопортрети, розміщені в книзі, ефектно підкреслюють текст в потрібних місцях. Цю книгу можна легко розібрати на цитати, багато з яких захочеться роздрукувати і повісити на видному місці, щоб повторювати як мантру.

Чому я так захопливо про неї пишу, запитаєте ви? Я б могла відповісти вам: “А ви візьміть прочитайте, і все самі зрозумієте.” Але ж зовсім не обов’язково, що прочитаєте ви цю книгу в потрібний момент, як це сталося зі мною. Що її текст буде вам так само близьким і зрозумілим. Що ви будете захоплюватися самою особистістю Марі Карачиної – власницею і головним тренером школи бігу, блогером, дівчиною, яка чесна з собою і досягає поставлених цілей, талановитим автором книги. Хоча ні, брешу, я не розумію, як нею можна не захоплюватись 🙂

А може ви так само як я раптом зрозумієте, що поділяєте її життєву філософію на 100%, і що вам ні в якому разі не можна зупинятися…