Навчання в онлайн-фотошколі

Є у мене давня мрія хоча б трохи доторкнутися до великого мистецтва фотографії. Цього року мені вдалося зробити перші несміливі кроки до цієї мрії.Фотография цветка

Довелось мені якось прослухати цікавий онлайн майстер-клас про фототехніку
в fotoshkola.net. Після цього я більш детально вивчила опис навчальних програм в фотошколі і вирішила спробувати пройти один з базових курсів “Основи фотографії ”.

Наближався мій день народження, тому я натякнула близьким який подарунок хотіла б отримати:-) До речі, в фотошколі для цього передбачено спеціальний подарунковий сертифікат для таких випадків.

І, як ви вже встигли здогадатися, у свій день народження я отримала в подарунок бажаний сертифікат на навчання в онлайн-фотошколі.

Відразу скажу, знань з фотографії у мене ніяких не було. Так, я була знайома з основними налаштуваннями своєї цифрової камери, але знімала все на автоматиці і як могла.

До речі, про камери. Для базових курсів цієї фотошколи не обов’язково бути власником дзеркальної фотокамери або професійної фотокамери. Вам достатньо буде більш-менш хорошої “мильниці ” бажано з ручними налаштуваннями. Якщо в камері є хороший об’єктив, нехай навіть вбудований, як у мене, то теж непогано. У моїй камері зум-об’єктив, вбудований підйомний фотоспалах, ручні налаштування в режимах M, Av, Tv, P. З моєї точки зору, цього цілком достатньо, щоб освоїти основи фотографії і робити більш-менш пристойні аматорські знімки. Хоча цілком можливо і на звичайній камері дорости до рівня профі. Це як у відомому анекдоті:

-У Вас такі гарні фотографії, це у вас, напевно, фотоапарат хороший?
-Ну так. А у вас такий смачний борщ, напевно, у вас хороші каструлі? 🙂

Отже, про курси. Програма навчання обмежена часовим проміжком 40 днів (для даного курсу). Заняття розділені на блоки теоретичної інформації, кожен з яких закінчується виконанням практичних завдань. Матеріал грамотно структуровано і досить зрозуміло викладено. Найбільше в теоретичних матеріалах сподобалися короткі відео-лекції.

Фотографія водяної лілії

За кожним учнем закріплюється викладач. Відразу скажу, не очікувала такого високого рівня викладацького складу. Це справжні практикуючі фотографи, фотохудожники з величезними портфоліо, з регаліями і нагородами на різноманітних конкурсах. І саме такий викладач перевіряв мої завдання. Насправді, коментарі до робіт студентів і є, на мій погляд, найціннішим на цих курсах. Тому як теоретичний матеріал можна знайти і зібрати самим з різних відкритих джерел, але консультації досвідчених фотографів, які вміють звернути вашу увагу на всі сильні і слабкі сторони виконаних фотографій, якраз і примушують навчитися думати як фотограф.

Крім коментарів викладача для будь-якого студента відкритий доступ до робіт інших студентів з обговореннями й інших викладачів. Переглядати і перечитувати можна годинами, дуже цікаво і пізнавально.

Курс вважається закінченим після закінчення виділеного терміну навчання та за умови, що всі ваші роботи схвалені викладачем.

Звичайно ж після закінчення курсу я не можу сказати: “Ну все, тепер я крутий фотограф”. Але основні поняття про те як повинна бути побудована фотографія, як використовувати ті чи інші ручні налаштування, що взагалі таке гарне фото тепер я більш-менш розумію. У мене тепер є основні знання з правильної побудови кадру, з ключових технічних налаштуваннь фотокамери, в області пейзажу і портрету. Далі справа за практикою і більш поглибленим вивченням фотомайстерності.

Напишу ще яку головну помилку я допустила в процесі навчання. Звучить дуже просто – я мало фотографувала. Так, тепер я розумію, що на кожне завдання я повинна була зробити десятки спроб, щоб матеріал засвоївся краще. А з них вибирати 1-2 дійсно гідних роботи і тільки тоді відправляти на перевірку викладачеві. Планую проштудіювати курс ще раз уже самостійно і виконати всі завдання повторно (доступ до курсу після закінчення зберігається). Але сертифікат я все ж отримала.

Так що перший крок зроблено і тепер я зможу доповнювати свої замітки в блозі власними фотографіями.

Загальне враження про fotoshkola.net позитивне. Підійдуть ці курси тільки тим, хто здатний займатися самостійно і не буде лінуватися. Кінцевий результат залежить в основному від бажання навчитися і старанності студента.

RelatedPost

One thought on “Навчання в онлайн-фотошколі

Comments are closed.