Палиш чи ні? Твій профіль в FB розкаже правду

Соціальні мережі давно стали невід’ємною частиною нашої повсякденної поведінки. Життя реальне та віртуальне так тісно сплетені, що насилу згадуєш як жив без цього тандему раніше. Та що там говорити, відомі світові лідери завзято оперують своєю активністю в соцмережах. Чого тільки варта недавня скарга письменника Стівена Кінга на Дональда Трампа, який забанив його в Twitter за критику і насмішки в свою адресу. І це вже резонансна новина, яку підхопили і обговорили більшість медійників.

Інформація з особистих профілів і сторінок у соціальних мережах тепер використовується навіть у науці. Як свідчить новина на сайті ITC.ua, вчені з Мерілендского університету і Медико-технологічного дослідницького інституту Вірджинії виявили, що зловживання психоактивними речовинами змінює поведінку людини не тільки в реальному світі, а й у віртуальному. Нібито за допомогою виявлення і вивчення деяких закономірностей у поведінці, їм вдалося створити унікальну методику визначення наявності наркотичної або алкогольної залежності у людини за її профілем в соціальній мережі. Робиться це машинним методом за допомогою аналізу того, що людина лайкає, які слова найчастіше вживає в коментарях і постах, що дивиться, читає і т.д. Їх моделі показали ефективність 86% у виявленні у користувачів тютюнової залежності, 81% – алкогольної, 84% – наркотичної.

Уявіть тільки, якщо цей інструмент стане загальнодоступним, це допоможе запобігти або уникнути цілої низки проблем. Наприклад, батьки зможуть аналізувати профіль своєї дитини і своєчасно дізнатися про її негативні пристрасті, якщо в реальному житті їм з якихось причин не вдалося цього зробити. Або ж, роботодавець зможе заздалегідь дізнатися про наявність залежностей у майбутнього працівника. Тут, звісно ж, важливо, щоб ця методика не дала збій, бо так недовго і обмовити людину.

Як би там не було, з цієї розробки безумовно можна витягти чимало користі. Адже той, хто володіє інформацією, володіє світом.

Можливо хтось скаже, що це порушує особистий простір, і взагалі протизаконно. Але я думаю, що нам давно варто змиритися з тим, що чим далі в майбутнє, тим розмитіша грань між суто особистим і суспільним. Приховати що-небудь про себе з кожним роком людині буде все складніше. Добре це чи погано, життя покаже.

 

#90днівПишиСильно