Скорені вершини: Гора Парагільмен, 871 м

Парагільмен

Горице добре. Коли ти тут, все погане залишається внизу, а на душі стає дуже легко.

Якщо, проїжджаючи Ялтинською трасою у районі селища Малий Маяк в сторону Алушти, повернути голову ліворуч, погляд обов’язково зачепиться за одиноку скалисту трапецієвидну гору. Вона, оточена густими насадженнями, впевнено спрямовується увись своїми рівними вертикальними схилами. Зветься цей дальній родич найвищої точки Криму Роман-Кош, відщепенець яйлінського гірського масиву – гора Парагільмен.

Стоячи біля підніжжя цього скам’янілого сивоволосого старця, здається, що такій простій істоті як людина, непідвладно скорити таку горду нерукотворну вершину.

IMG_1600

Проте забратися на вершину цього пам’ятника природи виявилося набагато простіше, ніж уявлялося знизу. Шлях у нас був довгий, близько двох годин, але підніматися довелося зовсім не скелястими схилами, а лісистими стежками, які гора ретельно ховає за своїм мужнім торсом.

IMG_1698

Схили Парагільмену рясно вкриті кущами ялівцю і великою кількістю лікарських кримських трав, багато з яких занесені в Червону Книгу.

Але й це не уся цінність, яку дарує нам ця гора. Найцікавіше відкривається зверху, коли ти, стоячи на краю прямовисної скали, вдихаєш усю красу південного узбережжя.

IMG_1720

Недарма походження назви цієї гори приховує в собі вислів «виходити за межі». Стоячи на вершині, на деякий час забуваєш про все, що залишив унизу. Відчуваєш у собі сили для нового, незвіданого, і здається, що ніяких перешкод не існує.

IMG_1737

IMG_1770

RelatedPost