Сanon фотомарафон. Я все зможу

Мале й велике. Grand and small

Якісний тематичний захід – це як хороша книга в жанрі нон-фікшн. Після нього залишається не тільки отримана інформація, але і приємний післясмак, і, що вкрай важливо, натхнення. Сьогодні мені пощастило стати частинкою фотомарафону, який проводить в декількох містах компанія Canon Україна.

Тема фотографії цікавить мене вже не перший рік, з тих самих пір, коли в мої руки потрапила перша більш-менш стерпна камера. Я навіть пройшла колись базовий курс в онлайн-фотошколі, щоб хоч якось вникнути в теорію. Любительська фотозйомка дуже тісно перегукується з іншими моїми захопленнями, зокрема з гірськими походами і подорожами, зачатками спостереження за птахами і тваринами. Шкода, поки що я приділяю цьому набагато менше часу, ніж хотілося б. Але сьогоднішній захід я пропустити просто не могла.

Проходило це магічне дійство в ко-воркінг просторі Fabrika.Space у Харкові. Для занурення в теоретично-надихаючу частину було запрошено справжніх профі своєї справи: одного з кращих фотографів-портретистів України Сергія Сараханова, на рахунку якого сотні проектів зі знаменитостями і іменитими компаніями, і Соню Плакидюк, вона ж Moi Sofism, зірку української фешн фотографії, ведучу Нового каналу, та й просто неймовірну цілеспрямовану дівчину.

У залі зібралося близько 150 любителів та професійних фотографів. Настрій захоплених спільною справою людей підживлювався цікавими розповідями лекторів. Ось лише кілька корисних порад від метрів:

  • Намагайтеся завжди спочатку побачити історію, яку хочете зняти; відчути всі деталі, які хочете передати в своєму знімку.
  • Знайдіть людей, які стануть для вас справжніми неупередженими критиками. Це необов’язково повинні бути професійні фотографи, але ці люди повинні мати художній смак. Досить 5-10 чоловік, яким ви регулярно будете показувати свої роботи і слухати їх коментарі.
  • Постійно виховуйте художній смак у собі. Вивчіть роботи відомих художників. Виберіть для себе 5-10 найулюбленіших майстрів полотна та кисті, занюрюйтесь у деталі їх робіт.
  • Тримайте себе в творчому тонусі. Наприклад, якщо займаєтеся фешн-фотографією, регулярно розглядайте якісний популярний глянець, фотосесії з модних показів.
  • Якщо хочете досягти успіху, займайтеся тим напрямком фотографії, який у вас найкраще виходить і удосконалюйтеся в ньому до максимально можливого рівня.
  • Не йдіть на поводу фото-тенденцій; не намагайтеся копіювати те, що роблять всі фотографи в вашому регіоні. Будьте індивідуальні, робіть своє, унікальне.
  • Придумуйте цікаві проекти. Працюйте і вдосконалюйтеся постійно.
  • Робіть бекапи! У тому числі і на хмарних ресурсах.

Після теоретичної частини процес перейшов у практичну площину. Всім учасникам було видано завдання зробити знімок на тему “Мале та велике”. Будь-то пряма інтерпретація або ж метафорична. Деякі учасники знайшли підходящу фотороботу в своїх портфоліо і залишилися спілкуватися і відпочивати. Я ж вирушила на пошуки цікавих сюжетів на найближчу набережну.

Не можу передати свій творчий заряд і настрій, але мурахи точно були 🙂 Спочатку мені зустрілася циганка, яка ні з того ні з сього подивилася на мене, і впевнено сказала: “На тебе чекає удача”, потім просто пішла в невідомому напрямку. І вона не помилилася. Удача була. І сюжети були. Вони “переслідували” мене на кожному кроці. Спасибі всім моїм випадковим моделям, які потрапили в кадр, ви прекрасні.

Мале і велике. Досвід і починання. Вчитель та учениця

Мале і велике. Великій любові покірні всі віки

 

Про сімейне та вічне

 

Подруги

 

На зрізі століть

 

Запрацювалася. Втомилася

 

Вулична інсталяція про нерозділене кохання

У призначений час всі знову зібралися в залі. Кожен учасник повинен був вибрати тільки один свій знімок і роздрукувати його на наданих компанією Canon фотопринтерах. Всі роботи були розвішені на заздалегідь підготовлених мотузках і очікували вердикту журі.

З величезної кількості фотографій були обрані 5 кращих. В якості призу роботи переможців будуть розміщені на бігбордах і сітілайтах Києва із зазначенням авторства та провисять там кілька тижнів.

Ну а я отримала від участі в Canon Фотомарафон головне – натхнення рухатися далі в своєму прагненні створювати хороші якісні фотознімки.

RelatedPost