Що мені дала вища освіта в ХНЕУ

Кар’єру людини можна порівняти з будівництвом – чим міцніше і грунтовніше фундамент, тим вище і надійніше будинок. Пройшло вже багато років з дня закінчення вузу, і я з упевненістю можу сказати, що на кафедрі Економіки і маркетингу ХНЕУ в побудову моєї кар’єри було закладено міцний фундамент знань і впевненості в своїх силах як потенційного фахівця з маркетингу.

Навчання на факультеті Менеджменту та маркетингу дозволяє сформувати системне мислення і ставлення до професії, отримати необхідні знання, а також розвинути необхідні кожному фахівцю якості: комунікабельність, вміння аналізувати велику кількість інформації і приймати правильні рішення, відповідальність, самодисципліну і, на мій погляд, найважливіше – прагнення до самоосвіти та самовдосконалення.

Окрема подяка, звичайно ж, викладачам кафедри Економіки і маркетингу, які, незважаючи на недосконалість української системи освіти, намагалися завжди знаходити нові цікаві підходи до подачі матеріалів, вміли так зацікавити, що зразу хотілося бігти і пробувати весь отриманий матеріал на практиці. Чомусь в голову прийшло порівняння викладачів кафедри з досвідченими кравцями, які за п’ять років успішно «перекроїли» моє мислення, що дозволяє мені набагато впевненіше «з піднятою головою» йти по життю, не боячись пробувати, вчитися, діяти ..

Хотілося б також окремо відзначити той факт, що крім комплексних знань за фахом «Маркетинг» складена на факультеті навчальна програма дає багато загальних знань, які необхідні будь-якій людині, яка планує будувати свій власний бізнес. Саме тому, коли мені доводиться відповідати на питання «Які знання, отримані в ХНЕУ, мені дійсно стали в нагоді в роботі?», мені набагато легше виділити ті, які поки що НЕ знадобилися, тому як їх набагато менше.

Користуючись нагодою, хотілося б звернутися до сьогоднішніх і майбутніх студентів факультету Менеджменту та маркетингу, особливо до тих, які так люблять повторювати, що вони отримують у ВНЗ дуже мало практичних знань. По-перше, запам’ятайте одну просту істину – навчання в ХНЕУ дасть Вам рівно стільки, скільки Ви самі візьмете і не більше того. Вища освіта концептуально розрахована на людей морально дорослих, які чітко представляють, навіщо вони прийшли в той чи інший вуз, а сама система освіти (і не тільки в Україні) побудована з розрахунком на велику кількість годин самоосвіти кожного студента. Тому майбутньому маркетологу дуже важливо з самого початку навчання намагатися кожен новий отриманий матеріал «спробувати» на практиці. Ні, я зовсім не закликаю всіх з першого ж курсу йти працювати за наймом, хоча, якщо є така можливість, яка до того ж не буде відволікати від навчання, то це звичайно ж величезний плюс. Але, навіть якщо такої можливості немає, пробуйте придумувати, створювати свої бренди прямо з того моменту, як ви вивчили цей термін. Прив’язуйте до придуманого кожен новий вивчений матеріал, неважливо з якого предмету. Повірте, щоб потім в реальному житті продати продукт, який ви придумаєте, можуть знадобитися абсолютно непередбачувані знання. Продумуйте кожну деталь, починаючи з виробничого процесу, закінчуючи кінцевим споживанням, і, цілком можливо, що в кінці п’ятого курсу Вам не доведеться відчайдушно шукати роботу за фахом, оскільки у вас на руках буде готовий бізнес-план для власного успішного бізнесу;).

Бажаю Вам натхнення і професійних успіхів!