Творча зустріч з ювеліром Станіславом Дрокіним

Станіслав Дрокін. Фото Володимира Оглобліна

Доброго дня, мене звуть Станіслав Дрокін. Я починав з простого гравера на заводі. Зараз я ювелір, гемолог і експерт з культурної спадщини. Я – людина, яка зробила себе сама!

Мабуть, я не чула такої короткої, але в той же час ємної і ефектної самопрезентації. Виявилося, що ці перші короткі чотири речення несуть в собі набагато більше, ніж голослівний самопіар. Станіслав, спочатку будучи ювеліром-самоучкою, відкрив свою майстерню ще в 1994 році. З тих пір він пройшов колосальний професійний шлях, що складається з навчання в різних країнах, щоденної праці ювеліра, пошуків нових творчих і технічних ідей. Цей шлях пройдено не дарма.
Ювелірні вироби майстра завжди високо оцінювалися на національних ювелірних конкурсах. Але в 2014 році Станіслав взяв і іншу висоту. Він став переможцем у дуже престижних міжнародних змаганнях ювелірів:

  • International Pearl Design Competition у США Станіслав переміг у номінації Luster Award
  • Centurion 2014 Emerging Designer Competition в категорії “нове ім’я дизайнера в США” отримав нагороду «Crystal Star»
  • Solidscape 2014 Baselworld Design Competition Станіслав Дрокін отримав Золоту нагороду за кільце «Жабеня»

Майстер займається двома ювелірними напрямками – Дизайн та Арт. Швидше за все, він би і займався виключно арт-виробами, в яких якнайкраще відкриваються можливості для пошуку форм, фактур, емоційної складової. Але колись наприкінці 90-х, перебуваючи на навчанні в Німеччині, Станіславу пощастило зустрітися і поспілкуватися із заслуженим ювеліром і дизайнером Андре Енскат. Коли український початківець-ювелір запитав метра про те, що той думає про його прикраси, Андре відповів: “Ти повинен йти в ногу з часом, шукати свій власний шлях і стиль, постійно експериментувати, створювати завжди щось нове”. Напевно, завдяки цьому майстер і розвиває обидва напрямки, і вони майстерно інтегруються один в одного.

Станіслав Дрокін – це винятковий приклад того, як мрії, намічені цілі і кропітка праця призводять до очікуваного результату. Так у 2018 році ювелір отримав ще одну престижну премію – став переможцем в конкурсі Artistar Jewels Contest 2018 у Мілані (Італія). Вперше громадянин України завоював такі високі нагороди на перелічених вище міжнародних конкурсах. Шкода, що ця інформація не була підхоплена нашими національними ЗМІ.

На творчій зустрічі, яку організував фотогуру Володимир Анатолійович Оглоблін у рамках фотоклубу, Станіслав розповідав про свій творчий шлях, про проблеми, з якими довелося зіткнутися. Наприклад, як він 10 років судився з недоброзичливцями, які намагалися відібрати у нього приміщення його ювелірної майстерні. Або як у посольстві США в Україні йому в 2014 році не дали візу, яка дозволила б йому поїхати і отримати вищезгадану нагороду особисто. Всі ці перипетії хоч і вганяли майстра в періодичні депресії, але все ж не зламали його і не зупинили на шляху до намічених цілей.

Нам, слухачам на зустрічі, крупно повезло. Тому що Станіслав цікаво розповідав та ще й показував! Ми з захопленням розглядали не тільки фотографії на екрані, але і справжні ювелірні вироби-переможці конкурсу в Мілані на тижні моди. Більшість присутніх в залі були жіночої статі. Тому захопленим охам і ахам не було меж 🙂

Конкурсна нагорода Станіслава Дрокіна. Фото Володимира Оглобліна

 

Кільце “Carménère” і фото Станіслава Дрокіна

Кільце “Two rivers” виконано Станіславом Дрокіним в унікальній техніці гібридного лиття. Фото автора.

У роботах чітко простежується, що автор за творчими ідеями часто звертається до природи. На сьогодні вироби майстра в більшості випадків народжуються в єдиному екземплярі, вкрай рідко – обмеженим тиражем.
Чесно зізнаюся, я досить байдужа до ювелірних виробів, але Станіслав Дрокін дозволив мені поглянути на світ брюликів і золота, як на ювелірне мистецтво. Тепер в моїй пам’яті закріпився образ прекрасних жіночих сережок, які хотілося б носити. Ну хіба вони не прекрасні?

RelatedPost