Вирушаємо у відрядження за допомогою карт Google

Давно звернула увагу, що багато людей не поспішають використовувати всі загальнодоступні технологічні переваги, які дає нам Інтернет, навіть для роботи і бізнесу. Дуже даремно, тому що це може істотно заощадити не тільки гроші і час, але і нервові клітини.

Як найчастіше діють люди, яким необхідно відправитися у ділове відрядження? Наприклад, на певну дату призначено бізнес-захід, який потрібно відвідати. Крім програми заходу відомі дати та місце проведення. Залишилося вирішити деякі організаційні питання, які є вже вторинними. Квитки на поїзд чи літак, на щастя, вже багато хто навчився купувати online за допомогою кредитної картки. Тому необхідність їхати залізничну або авіа-касу автоматично відпадає. А як бути з нічлігом? Адже якщо відрядження триває більше одного дня, необхідно десь зупинитися. І тут, за моїми спостереженнями, багато хто діє по-старому. Дзвонять в який-небудь готель, який знають, або який хтось порадив в потрібному місті і бронюють номер. У кращому випадку готель буде знайдений просто за допомогою інтернет-пошукача, а далі буде звичайний дзвінок і бронювання.

Як би вчинила я.

Зізнаюся чесно, я не дуже люблю витрачати час на невизначені пошуки і телефонні дзвінки, тому я великий прихильник будь-якої автоматизованої системи. Все, що мені потрібно в даній ситуації, це доступ в інтернет з будь-якого пристрою, дата і місце проведення заходу. Першим ділом я відкрию карти Google і знайду потрібну мені адресу. Наприклад, графік заходу передбачає, що я повинна бути на місці о 9 ранку, а закінчується він пізно ввечері. Отже, дуже бажано, щоб місце моєї ночівлі знаходилося десь неподалік, тому що навряд чи подорож на громадському транспорті рано вранці або пізно ввечері через все місто, яке я не дуже добре знаю, принесе мені позитивні емоції. Тому, знайшовши адресу, другим моїм кроком буде клік по кнопочці “Шукати поблизу: готелі”. Google карты
В обмін на мої дії, розумний пошуковик відобразить всі готелі, які відзначені на Google-мапах неподалік від місця проведення заходу. Як ці заклади потрапляють на карти Google я вже писала раніше у своїй замітці – Як розмістити інформацію про свою компанію в Google безкоштовно. Помічені вони будуть стандартною іконкою із зображенням ліжка. Якщо навести мишею на кожну з іконок, то можна побачити середню ціну за номер і кількість відгуків про цей готель на сервісах онлайн-бронювання. Побіжно переглянувши пропозиції, я виберу 1-2 оптимальних, на мій погляд, і обов’язково прокладу маршрут за допомогою функції “Маршрути”, щоб дізнатися, скільки часу займе у мене дорога від місця проведення заходу до мого нічлігу. Критерієм мого вибору, крім вартості проживання та відгуків, також буде наявність можливості забронювати номер онлайн за допомогою сервісу бронювання. Я довіряю системі Booking.com, тому що вона дуже зручна і жодного разу поки що не підводила. Але є й інші сервіси з подібним функціоналом.
Наступним моїм кроком буде безпосередньо вибір номера і бронювання. Якщо обраний вами готель є в сервісі бронювання, то Google сам запропонує вам вибрати дати бронювання і перейти до оформлення угоди.

maps2

Далі я просто забронюю необхідний мені номер без попередньої оплати і з можливістю безкоштовного скасування до певної дати. Тепер, навіть якщо моє відрядження несподівано відміниться, я зможу, нічого не втрачаючи, скасувати свою бронь. Квитки на поїзд чи літак, придбані онлайн, теж можна повернути, не відходячи від комп’ютера, правда тут частина грошових коштів все ж буде втрачена.

Отже, організація моєї ділової поїздки зайняла у мене максимум 30 хвилин. При цьому мені не довелося нікуди їхати і навіть нікуди дзвонити, людський фактор максимально знівельовано. Звичайно ж, будь-яка автоматизована система коли-небудь може дати збій, щось може піти не так, але насправді, люди, помиляються набагато частіше 🙂

Сподіваюся, що моя невеличка інструкція, допоможе вам економити ваш час і гроші, і ви зможете сконцентруватися на самому змісті вашого відрядження, не відволікаючись на вторинні організаційні питання.