Як продати доменне ім’я

Domain prices

Приклади вартості деяких доменних імен

Бувають ситуації, коли ви реєстрували яке-небудь доменне ім’я, можливо навіть розміщували на ньому веб-сайт, але воно за певних обставин вам більше не потрібно. Наприклад, ви планували займатися яким-небудь видом діяльності, але передумали, або торгували продукцією якогось бренду, але перестали, а однойменний домен залишився безхазяйним. Найчастіше господарі таких доменів просто не продовжують делегуване їм доменне ім’я і воно відправляється у вільне плавання. Якщо домен має хоч якусь цінність, наприклад, співпадає з назвою відомого бренду, ім’ям відомої людини, або ж веб-сайт, який був до нього прив’язаний, мав високі позиції у пошукових системах, то таке доменне ім’я дуже швидко “підбере” новий господар або кіберсквоттер (перекупник доменних імен). Але ж домен також може коштувати певних грошей, і, найчастіше, немалих. Мова йде не про вартість реєстрації доменного імені у реєстратора, а про його реальну ринкову вартість. 

І це далеко не межа. Тому логічно ставитися до наявних у вас доменних імен як до активів підприємства або особистих автивів.

Так як же продати доменне ім’я?

Для початку давайте розберемося у базових поняттях. Будь-яке доменне ім’я, яке ви зареєстрували, не належить вам цілком та повністю. Воно усього лише делеговано вам на той термін, за який ви сплатили. Ви зможете його використовувати стільки часу, скільки будете його продовужвати (сплачувати) у реєстратора. І ось як раз це делеговане вам право використання й можна перепродати. Сама процедура продажу домену являє собою зміну реєстранта (власника) домену на нового, а також передачу управління доменом (авторизаційного коду і т.п.).

Припустимо ви по якимось своїм каналам знайшли покупця. Або ж розмістили оголошення про те, що домен продається, й покупець вас сам знайшов. Такий віртуальний продаж, за своєю суттю, досить проста, але в той же час пов’язана з певними ризиками процедура. Якщо ви продаєте домен людині, яку добре знаєте, це одне, але найчастіше ви навіть не бачите покупця й не можете бути впевнені у його порядності, так само як і він у вашій. Але так чи інакше, якась із операцій повинна бути першою, або передача грошей за домен, або передача прав на домен. І якась зі сторін все одно ризикує.

Щоб мінімізувати ці ризики є спеціальні сервіси-посередники для здійснення угод з купівлі-продажу доменів. Найпопулярнішим представником таких сервісів є SEDO.com. Це міжнародний веб-сервіс, який пропонує свої послуги з 1999 року, кількість постійних корисутвачів якого вже давно перевищила 2 млн. Станом на травень 2014 року в їх базі купівлі-продажу було вже 18 млн. доменних імен. Сам сервіс SEDO являє собою певний посередницький майданчик, за допомогою якого зустрічаються продавець та покупець доменних імен. А SEDO виступає таким собі гарантом угоди купівлі-продажу. В основному там виставляються на продаж міднародні gTLD та new gTLD домени (.com, .biz, .name і т.д.). Але є й домени різних країн, в тому числі і України (.ua, com.ua  т.д.). Однак серед українських доменів сервіс SEDO, нажаль, не приймає до розгляду регіональні домени типу kh.ua, poltava.ua, sm.ua і т.п. Мабуть тому, що попит на них досить обмежений.

Отже, давайте на реальному прикладі розберемося, як продати домен через SEDO.

Для початку потрібно підготувати домен до продажу. Впевнимося, що дані, які відображаються в WHOIS, відповідають вимогам. Якщо у вас доменне ім’я в зоні .UA, наприклад, com.ua, то найкоректніше перевіряти інформацію на веб-сайті нашого головного українського “доменоуправителя”, назвемо його так, ТОВ “Хостмастер” – hostmaster.net.ua (для доменних імен у міжнародній зоні, краще за все використовувати сервіс whois.com). У лівій колонці сайту є віконце “Шукати домен”, в яке необхідно вписати ваше доменне ім’я і потім натиснути стрілку пошуку.Хостмастер

Після цього з’явиться інформація про власника, реєстратора, адміністративний та технічнй контакт домену. Нас цікавить стовпчик з інформацією про власника (реєстранта) домену – Registrant.Дані whois на hostmaster

У даному прикладі я є рестрантом цього домену, тому тут відображаються мої дані. Чому це важливо? Справа в тому, що перш ніж дозволити вам виставити доменне ім’я на продаж, сервіс SEDO.com обов’язково перевірить чи свій домен ви продаєте. Якщо вони не знайдуть підтвердження власності, то ви не зможете продати домен через SEDO.

Що робити у тому випадку, якщо ви не побачили в інформації про Реєстранта свого прізвища (або назви організації, на яку зареєстровано домен)? У такому випадку вам слід звернутися до вашого реєстратора з проханням відкрити дані або ж самостійно у панелі  управління доменом відкрити дані WHOIS. Якщо з якоїсь причини нема можливості відкрити дані про власника домену, SEDO пропонує альтернативний варіант. Ви можете попросити свого реєстратора змінити NS-сервери для вашого домену на ті, які запропонує вам SEDO під час оформлення.

Якщо у вас з цим пунктом все гаразд, можна переходити безпосередньо до реєстрації на сервісі SEDO. Реєстрація та розміщення доменів безкоштовні.

Для того, щоб зареєструватися на SEDO, необхідно заповнити стандартну форму реєстрації. Знайти її можна, вибравши пункт меню My Sedo. У стовпчику створення аккаунту потрібно ввести ваші логін, пароль та e-mail. Далі вам буде запропоновано заповнити й інші дані, в тому числі інформацію про банківську картку, через яку можуть здійснюватися фінансові операції на SEDO. Найзручніше використовувати для цієї мети свій PayPal аккаунт. Якщо у вас його ще нема, рекомендую відкрити, тому що ця платіжна система використовується більшістю міжнародних сервісів та електронних торгівельних майданчиків.

Після реєстрації вам необхідно буде пройти процедуру активації. SEDO пропонує на вибір один із варіантів:

 • активація по телефону (на вказаний у формі реєстрації номер телефону поступить дзвінок й робот продиктує вам пін-код, який потрібно буде ввести на  SEDO у відповідному вікні);
 • активація через PDF-файл, який потрібно буде роздрукувати, підписати і відправити поштою або факсом.

Після того, як ваш аккаунт буде активовано, можна починати розміщувати домен на продаж.

Щоб виставити доменне ім’я на торгівельний майданчик SEDO, необхідно вибрати пункт меню Sell domains і перейти до розділу List your domains now!

Крок 1: У вікно для вводу доменів можна внести до 200 доменних імен, які ви хочете продати.

Sedo крок 1Після введення імен необхідно прочитати Угоду користувача і поставити галочку, що ви з нею згодні. Вам також буде запропоновано скористатися Майстром освоєння продажів на SEDO. Можно ним скористатися, але можна й пройти всі наступні кроки самостійно.

Крок 2: Необхідно призначити ціну за домен, вибрати валюту й умови торгів. Тут SEDO також вам підкаже й запропонує рекомендовану ціну.

Важливо пам’ятати, що SEDO бере комісію від продажу доменів. Комісія стягується з продавця. Процентна ставка комісії залежить від того, який у вас тип аккаунта (базовий чи преміум) і від того, що саме ви продаєте. У середньому вона складає 10-20% від суми угоди. Але тут є важливий нюанс – мінімальний розмір комісії. Для більшості міжнародних доменів він складає 50 євро. Всі ці зони відносяться до так званої 1-ї категорії й перераховані на сайті. Однак, мінімальна комісія за продаж доменів, які не увійшли в цю категорію, складає аж 200 євро.

У прикладі, що розглядається, мінімальна комісія від угоди складе як раз 200 євро. Тому треба це враховувати під час формування ціни.

sedo крок 2

SEDO оцінив домен в 299 євро з урахуванням комісії. Оскільки в мене домен для досить обмеженої аудиторії, я погоджуюсь з рекомендацією і підтверджую запропоновану ціну. У наступному віконці Price option необхідно вибрати умови угоди торгів з трьох варіантів: Купити зараз, Зробити пропозицію, Не продавати домен. Опція “Зробити пропозицію” припускає, що ви призначите мінімальну ціну за домен, але очікуєте максимально вигідної пропозиції. Цей варіант зручно вибирати тоді, коли ви впевнені, що ваш домен зацікавить багатьох покупців і вони будуть боротися за нього, роблячи ставки.

Крок 3: На цьому етапі буде запропоновано активувати преміум аккаунт, який розширює коло можливостей з продажу на SEDO.

sedo крок 3

У розглянутому прикладі ця можливість недоступна для такої доменної зони, тому просто пропускаємо цей крок і нажимаємо Finish Adding Domains.

sedo крок 4Домен відправлено на перевірку, і, якщо його підтвердять, найближчим часом він з’явиться у пропозиціях на SEDO.

Якщо хтось з покупців забажає придбати цей домен, то я отримаю відповідне електронне повідомлення. SEDO буде контролювати кожен крок угоди за допомогою електронних запитів на адресу продавця та покупця.

За допомогою цього сервісу можна не тільки продати та купити цінне доменне ім’я, а й продати та купити готовий веб-сайт.

Бажаю вам успішних угод!

 

4 thoughts on “Як продати доменне ім’я

   • Ну в мене голяк.
    Правда я тільки один домен виставив: ukrainian.life
    Яка його вартість, як думаєте? 🙂

    • Непогане ім’я. Просто у нас ще newTLD домени не встигли набрати популярності. Думаю, що доларів 300 за нього точно можно просити, як мінімум.

Comments are closed.